Kto sme

Serus bratm a sestrm,

ďakujeme Ti za návštevu nášho webu/fejbučiku/instagramu alebo kanálu. Na úvod pár info o nás…

O čo nám vlastne ide?

Vypudiť sa z komfortnej zóny, vyskúšať vlastnú životaschopnosť, zistiť, že človek potrebuje k životu naozaj málo.

Prečo „Pome do preč“?

Ako absolútni necestovatelia totiž stojíme pred viacerými výzvami.

Minimalisti.

Cestovať takmer rok iba s príručnou batožinou na chrbte? Dá sa to vôbec? No bude musieť. Ako? Všetky tipy a triky, ktoré sme vychytali vďaka naším skúseným cestovateľským kolegom skúsime zhrnúť tiež na našom video blogu.

Okrem toho sme sa rozhodli zbaviť sa všetkých vecí v domácnosti, ktoré najbližší rok rozhodne potrebovať nebudeme. Pre nás haraburdy, no pre vás možno praktická záležitosť. Tak si pomôžme navzájom. Kliknite na náš web a dajte nám vedieť, čo z nich by sa Vám zišlo.

(Ex)trémisti

Keď ste manželia po tridsiatke, máte „stabilnú“ prácu, byt, auto, dve mačky a žijete si spokojne vo svojom komforte, jediné, čo vám (vraj) ešte môže chýbať ku šťastiu (najmä podľa rodičov) sú deti. No keď vás život postaví pred zmenu v podobe možnej straty jednej z týchto kváziistôt (v našom prípade konkrétne práce), začnete bilansovať. Prečo sa to deje práve teraz? Nájdem si novú prácu v krátkom čase? Zvládnem situáciu po finančnej stránke? Keď si nie som istý sám sebou, chcem si vôbec zakladať rodinu? Príliž veľa otázok a následná potreba vyčistiť si hlavu viedli k náhlej rezignácii a rozhodnutnutiu ihneď opustiť všetko, čo sme si na Slovensku vybudovali, a to jednoducho, v zmysle výroku, ktorý sa stal heslom našej cesty a značkou zároveň. Lebo kedy inokedy, ak nie teraz, je najlepší čas na cestovanie. A tak sme dali výpovede, prenajali byt, predali auto, našli dočasný domov našim mačacím spoločníčkam a kúpili si jednosmerné letenky do sveta. Z extrému do extrému, (bez) trémy…

Kkscestovatelia.

Dvaja backpackeri, ktorí ešte donedávna chodili na Pohodu so šiestimi taškami a jediná spoločná dovolenka, ktorú absolvovali za posledných osem rokov bol turistický zájazd do Turecka. Kks. Myslím, že viac slov k tomu ani netreba.

A čo naše logo?

Zohľadňuje všetky tri predošlé body. Dvaja minimalisticky zbalení backpackeri, ktorí idú do p… reč (cestovať okolo sveta – Zeme). Pôvodná verzia nášho výroku bola totiž o čosi vulgárnejšia, tak sme si ju vykompenzovali v tvare nášho loga. Tým, ktorí to nepochopili, žiaľ niet pomoci 😀

No a kam a na ako dlho to vlastne chceme ísť?

Nakoľko Baša je celiatička, a aby toho nebolo málo inklinuje k vegánstvu a taktiež po zvážení našej finančnej situácie, sme sa zhodli, že najlepšie bude začať juhovýchodnou Áziou.

Takže toto je v krátkosti náš 8-10 mesačný travel plán:

Srí Lanka
Nepál
Bangládeš
Mjanmarsko
Vietnam
Laos
Kambodža
Thajsko
Filipíny
Malajzia
India
Indonézia

Ale keďže ako sa vraví, že „človek mieni, pán Boh mení“, veru iba Boh vie, kde nakoniec skončíme 😀

Takže checkujte, lajkujte, komentujte, odoberajte a cestujete s nami, lebo už piatok 13. októbra ideme do preč!