Kto sme

Serus bratm a sestrm,
ďakujeme Ti za návštevu nášho webu. Na úvod pár info o nás…

O čo nám vlastne ide?

Vypudiť sa z komfortnej zóny, vyskúšať vlastnú životaschopnosť, zistiť, že človek potrebuje k životu naozaj málo.

Prečo „Pome do preč“?

Ako absolútni necestovatelia totiž stojíme pred viacerými výzvami.

Minimalisti.

Cestovať takmer rok iba s príručnou batožinou na chrbte? Dá sa to vôbec? No bude musieť. Ako? Všetky tipy a triky, ktoré sme vychytali vďaka naším skúseným cestovateľským kolegom zhrnieme v našom spoločnom videu už čoskoro.

Okrem toho sme sa rozhodli zbaviť sa všekých vecí v domácnosti, ktoré najbližší rok rozhodne potrebovať nebudeme. Pre nás haraburdy, no pre vás možno praktická záležitosť. Tak si pomôžme navzájom. Kliknite na náš web a dajte nám vedieť, čo z nich by sa Vám zišlo.

Mámvp…sti.

Keď ste manželia po tridsiatke, máte stabilnú prácu, byt, auto a dve mačky, jediné, čo vám chýba k rodinnému šťastiu je už len potomok. No keď vám hrozí, že prídete o jednu z kváziistôt, začnete sa báť a následne bilansovať. Zvládnem to? Keď si nie som istý, chcem to vôbec? Príliš veľa otázok a následná potreba vyčistiť si hlavu viedla k nevyhnutnému výroku, ktorý sa stal heslom našej cesty a našou značkou zároveň.

Kkscestovatelia.

Dvaja backpackeri, ktorí ešte donedávna chodili na Pohodu so šiestimi taškami a jediná spoločná dovolenka, ktorú absolvovali za posledných osem rokov bol turistický zájazd do Turecka. Kks. Myslím, že viac slov k tomu ani netreba.

A čo naše logo?

Zohľadňuje všetky tri predošlé body. Dvaja minimalisticky zbalení backpackeri, ktorý cestujú okolo sveta, lebo majú v p… Pôvodná verzia nášho vyššie spomínaného výroku bola totiž o čosi vulgárnejšia, preto sme si ju vykompenzovali v logu. Tým, ktorí to nepochopili žiaľ niet pomoci 😀

No a kam a na ako dlho to vlastne chceme ísť?

Nakoľko Baša je celiatička, a aby toho nebolo málo inklinuje k vegánstvu a taktiež po zvážení našej finančnej situácie, sme sa zhodli, že najlepšie bude začať juhovýchodnou Áziou.

Takže toto je v krátkosti náš 8-10 mesačný travel plán:

Srí Lanka
Nepál
Bangládeš
Mjanmarsko
Vietnam
Laos
Kambodža
Thajsko
Filipíny
Malajzia
India
Indonézia

Ale keďže ako sa vraví, že „človek mieni, pán Boh mení“, veru iba Boh vie, kde nakoniec skončíme 😀

Takže checkujte, lajkujte, komentujte, odoberajte a cestujete s nami, lebo už piatok 13. októbra ideme do preč!